Niedziela, 20.01.2019

Zwlekać nie warto

  • 13.02.2018, 07:17 (aktualizacja 13.02.2018 08:08)
  • Joanna Mazurek
Zwlekać nie warto
Składki na ubezpieczenie zdrowotne, ale także odsetki

- obowiązek opłacenia tych należności mają rolnicy prowadzący działy specjalne produkcji rolnej, którzy do końca stycznia nie złożyli oświadczenia o rodzaju i rozmiarze prowadzonej działalności w zakresie działów specjalnych i kwocie przewidywanego dochodu z prowadzonej działalności w zakresie działów specjalnych wraz z decyzją naczelnika urzędu skarbowego wydaną na podstawie deklaracji o rodzajach i rozmiarze zamierzonej produkcji w roku 2018 r. Odsetki zapłacą także ci rolnicy, którzy w ciągu 14 dni nie poinformowali KRUS-u o zmianach mających wpływ na wymiar składek na ubezpieczenie zdrowotne np. o zmniejszeniu lub zwiększeniu powierzchni gospodarstwa rolnego. Nowe regulacje weszły w życie od tego roku – wyjaśnia Patrycja Józefowicz,rzecznik prasowa Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie.

Patrycja Józefowicz podkreśla jednak, że jeśli rolnik prowadzący działy specjalne produkcji rolnej otrzymał decyzję z urzędu skarbowego już po 31 stycznia, wówczas na złożenie oświadczenia ma 14 dni.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian, można znaleźć na stronie internetowej www.krus.gov.pl.

 

 

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe