Środa, 20.02.2019

Dzień Chorego w Lubaczowie

  • 13.02.2018, 08:16
  • Alicja Magura
Dzień Chorego w Lubaczowie
We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes przypadające 11 lutego obchodzony był Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez Jana Pawła II.

Z tej okazji w dniu wczorajszym (12.02) w lubaczowskiej Konkatedrze odbył się Powiatowo - Dekanalny Dzień Chorego. Uroczystą Mszę Świętą zainaugurowała procesja i wniesienie relikwii  błogosławionej lekarki s. Ewy Noiszewskiej i błogosławionej pielęgniarki s. Marty Wieckiej wraz z Obrazem “Szlachetni Polacy w służbie zdrowia“. Eucharystii przewodniczył ks. bp Mariusz Leszczyński, który wraz z koncelebrującymi kapłanami modlił się w intencji chorych i wszystkich tych, którzy opiekują się nimi udzielając codziennego wsparcia. Wygłosił również Słowo Boże, w którym mówił o Jezusie Chrystusie jako znaku życia.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Po mszy św. słowo do zebranych skierowały: Teresa Sosnowska, ordynator onkologii ze Szpitala Jana Pawła II w Zamościu i Bogusława Sternik prezes Stowarzyszenia Kobiet po Leczeniu Raka Piersi – AMAZONKI, która mówił o tym, że ze zdiagnozowanym rakiem można walczyć i tą walkę wygrać.

Ks. Andrzej Stopyra, dziekan dekanatu Lubaczów w rozmowie z Alicją Magurą mówił o tym kiedy zrodziła się inicjatywa zorganizowania Powiatowo – Dekanalnego Dnia Chorego.

Każdego roku, w programie tego wydarzenia znajduje się Msza św., prelekcja zaproszonych gości oraz  spotkanie integracyjne budzące najwięcej emocji wśród jego uczestników-dodaje ks. Andrzej Stopyra.

W drugiej części Powiatowo – Dekanalnego Dnia Chorego można było obejrzeć przedstawienia poszczególnych grup reprezentujących Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowe Domy Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Już od kilku lat podczas tych uroczystości na scenie prezentuje się DPS w Rudzie Różanieckiej, który swoimi występami zaskakuje zgromadzoną publiczność. W tym roku podopieczni tego domu przygotowali skecz oraz muzyczne niespodzianki.

Organizatorami wydarzenia byli : Dziekan Dekanatu Lubaczów i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie.

 

Alicja Magura

Zdjęcia (55)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe