Niedziela, 20.01.2019

W Wysokiem oddawali krew

  • 13.02.2018, 11:25 (aktualizacja 13.02.2018 13:48)
  • Łukasz Kot
W Wysokiem oddawali krew Łukasz Kot
Szlachetna akcja dla potrzebujących krwi
Walentynkowa Akcja Poboru Krwi – „Kropla Miłości” odbyła się w minioną niedzielę (11.02.2018 r.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem. To pierwsza z czterech akcji przewidzianych w tym roku na terenie Gminy Zamość. 


			
Przypomnijmy kto może oddawać krew i jak wygląda procedura kwalifikacji do jej oddania.
Pierwsza parą która oddała wspólnie krew było małżeństwo: Anna i Wojciech Stręciwilk z Lipska. Rozmawiał z nimi Łukasz Kot.
Po oddaniu krwi każdy z dawców znajdował się pod opieką służb medycznych a także mógł liczyć na skromne upominki.
Przypomnijmy, że krew jest niezastąpionym lekarstwem wykorzystywanym przy operacjach, zabiegach, krwotokach i porodach.
Organizatorami Walentynkowej Akcja Poboru Krwi – „Kropla Miłości” był Samorząd Gminy Zamość, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość, Rejonowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem, Młodzieżowa Rada Gminy Zamość oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu z jednostką OSP w Wysokiem.
Łukasz Kot

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe