Czwartek, 21.03.2019

Zakończenie jubileuszu 25-lecia diecezji

  • 12.03.2018, 17:35
  • Joanna Suszko
Zakończenie jubileuszu 25-lecia diecezji
Niedziela Palmowa, 25 marca, Lubaczów.

Dobiegają końca obchody jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W tym czasie przeżywaliśmy wiele wydarzeń, które przygotowane zostały, by stworzyć okazję do gorliwej modlitwy w intencji wiernych tej ziemi oraz ich duszpasterzy. Był to czas bogaty w różnego rodzaju wydarzenia i podejmowane inicjatywy duszpasterskie – podsumowuje biskup diecezjalny Marian Rojek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pasterz diecezji wskazał na peregrynację wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II, jako element przeżywania jubileuszu, w który mogliśmy się włączyć w swoich parafiach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zakończenie Srebrnego Jubileuszu diecezji odbędzie się 25 marca w Lubaczowie. Zbiega się ono ze Światowym Dniem Młodzieży, który w wymiarze diecezjalnym obchodzony jest w Niedzielę Palmową, dlatego na uroczyste zamknięcie roku jubileuszowego zaproszeni są wszyscy wierni, a szczególnie młodzież.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W programie uroczystości o godz. 15:00 przejście procesji z palmami spod kościoła św. Karola Boromeusza do konkatedry, o godz. 16:00 Msza św., następnie przejście do hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie o godz. 17:45 odbędzie się koncert zespołu Ruah Elohim, a później wieczór uwielbienia z zespołem Razem za Jezusem.

 

Joanna Suszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe