Czwartek, 21.03.2019

Biłgoraj. ‘Pola nadziei’ dla Hospicjum Santa Galla

  • 11.03.2018, 11:57
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. ‘Pola nadziei’ dla Hospicjum Santa Galla
‘Jesteśmy sobie potrzebni’ – pod tym hasłem rozpoczęła się (11.03) XXI edycja ogólnopolskiej akcji ‘Pola Nadziei’, nad którą patronat honorowy objął arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Tego dnia również przy kościołach parafialnych Św. Jerzego i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju odbyły się tzw. żonkilowe kwesty na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

Ks. Michał Przybysz, dyrektor hospicjum w Łabuńkach wyjaśnia, iż znakiem rozpoznawczym kampanii jest żonkil, międzynarodowy symbol nadziei:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W hospicjum wszyscy chorzy otrzymują wsparcie zarówno medyczne i psychologiczne, jak i duchowe:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Posługę w hospicjum pełnią obok personelu medycznego i księży kapelanów, również wolontariusze:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Hospicjum w Łabuńkach można wesprzeć na różne sposoby:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego nr 5 w Biłgoraju wykonali całe kosze papierowych żonkili, które są symbolem akcji. Dzieci rozdawały je pod kościołami po mszach świętych za symboliczne wsparcie hospicjum.

Joanna Ferens

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe