Czwartek, 21.03.2019

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zamościu

  • 5.03.2018, 10:18 (aktualizacja 13.03.2018 10:38)
  • Małgorzata Kryk
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zamościu
VI Edycja biegu pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” odbyła się w niedziele (4.03) na terenie stadionu OSiR oraz w Parku Miejskim w Zamościu. Bieg ukończyło 212 osób.

Bieg oddał hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963. Wszyscy biegacze spotkali się na starcie stadionu o godz. 12.00 i mieli do pokonania dystans 1963. metrów. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uroczystego otwarcia biegu dokonał Andrzej Wnuk, prezydent Miasta Zamość, który ze względu na kontuzję nie pobiegł. Przyznał, że dzięki takim wydarzeniom biegacze solidaryzują z historią.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O wynikach biegu poinformował Krzysztof Pszenniak, sędzia główny zawodów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Jakubczak, która zajęła pierwsze miejsce stwierdziła, że motywacja do biegu był jego patriotyczny charakter.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biegacze, którzy wzięli udział w biegu stwierdzili, że dystans traktują jako rozgrzewkę, ponieważ systematycznie biorą udział w biegach organizowanych w Polsce jak i za granicą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy za zajęcie miejsc I - III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn otrzymali puchary. Celem biegu była popularyzacja wiedzy i świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia była Fundacja Wolność i Demokracja. Organizatorem lokalnym biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz KS Agros Zamość.

Wyniki [kliknij tutaj]

 

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe