Czwartek, 21.03.2019

,,Dwa spojrzenia” Marka i Agnieszki Rzeźniaków

  • 14.03.2018, 12:52 (aktualizacja 16.03.2018 22:34)
  • Łukasz Kot
,,Dwa spojrzenia” Marka i Agnieszki Rzeźniaków
Wystawa rodzinna w BWA Galerii Zamojskiej

BWA Galeria Zamojska zaprasza na wystawę p.t. ,,Dwa spojrzenia” Marka Rzeźniaka i Agnieszki Rzeźniak. Otwarcie wystawy odbędzie się 15 marca o godzinie 17.00 w zamojskiej galerii. Marek Rzeźniak urodził się w Zamościu, gdzie ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Dyplom uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni malarstwa prof. Wacława Taranczewskiego w 1969 roku. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Uprawia twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Agnieszka Rzeźniak jest absolwentką Liceum Plastycznego w Zamościu i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Malarka, ilustratorka, performerka, instruktorka i pomysłodawczyni warsztatów artystycznych. Współtworzy rodzinną Galerię Szur w uroczej miejscowości na Roztoczu o tej samej nazwie. Od 2005 roku współtworzy grupę ŁUHUU!. Od 2012 roku współpracowała ze Stowarzyszeniem Nomada, gdzie prowadziła zajęcia artystyczno–edukacyjne dla dzieci i młodzieży romskiej. Od 2015 r. współpracuje z Centrum Artystycznym Sztukarnia w Warszawie.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawa rodzinna Agnieszki i Marka Rzeźniaków nie jest pierwszą tego typu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marek Rzeźniak i jego córka Agnieszka należą do aktywnych przedstawicieli zamojskiego środowiska plastycznego.

Łukasz Kot
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe