Sobota, 16.02.2019

Peregrynacja relikwii w biłgorajskim szpitalu

  • 19.03.2018, 17:46 (aktualizacja 19.03.2018 18:50)
  • Joanna Ferens
Peregrynacja relikwii w biłgorajskim szpitalu
W kaplicy szpitalnej pw. Miłosierdzia Bożego w biłgorajskim szpitalu rozpoczęła się (19.03) uroczysta peregrynacja relikwii lekarki bł. S. Ewy Bogumiły Noiszewskiej i pielęgniarki, bł. S. Marty Wieckiej. Wraz z relikwiami peregrynuje również obraz ‘Szlachetni Polacy w służbie zdrowia’.

Relikwie pielgrzymują po szpitalach i domach pomocy społecznej w całej naszej diecezji. Jest to wynik ubiegłorocznej 93. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę, kiedy to archidiecezja przemyska, diecezja rzeszowska i diecezja zamojsko-lubaczowska zostały poproszone o zorganizowanie tegorocznej pielgrzymki, która odbędzie się 26-27 maja 2018r.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Peregrynacja relikwii w Biłgoraju rozpoczęła się od przedstawienia postaci błogosławionej pielęgniarki, s. Marty Wieckiej. Następnie została odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś bezpośrednio po niej odbyła się msza św., której przewodniczył proboszcz parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, ks. Dziekan Witold Batycki. Po Eucharystii była możliwość ucałowania relikwii błogosławionych sióstr.

O przygotowaniach do tej pielgrzymki i wartości peregrynacji informuje kapelan biłgorajskiego szpitala, ks. Grzegorz Kawa:

Peregrynacja to przede wszystkim wspólna modlitwa i poznanie pięknych wzorów do naśladowania:

Ks. Kawa dodaje, iż kaplica to wyjątkowe miejsce w szpitalu, dające chorym dużo siły i nadziei:

Relikwie pozostaną w biłgorajskim szpitalu do niedzieli (25 marca). 26 marca zostaną przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów i Domu Księży Seniorów, zaś 3 kwietnia rozpocznie się peregrynacja w Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce. Zakończenie peregrynacji odbędzie się, 25 maja w Kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Zamościu i rozpocznie się mszą św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Mariana Rojka, na którą serdecznie zaprasza diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, ks. Czesław Koraszyński.

Joanna Ferens

Zdjęcia (18)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe