Środa, 20.03.2019

Katechezy dla młodzieży i dorosłych w Zamościu na Karolówce

  • 9.04.2018, 17:23 (aktualizacja 09.04.2018 22:44)
  • Joanna Suszko
Katechezy dla młodzieży i dorosłych w Zamościu na Karolówce
Zapraszają członkowie wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej z parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności.

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia (08.04) w parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu na Karolówce rozpoczął się cykl katechez dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez członków wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej.

Na katechezy zaproszeni są małżonkowie, ludzie młodzi, kandydaci do bierzmowania oraz wszyscy chętni. Osoby będące we wspólnocie Drogi Neokatechumenalnej tłumaczą dlaczego warto przyjść na katechezy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katechezy dają siłę w trudnych życiowych sytuacjach, z których po ludzku nie znajdujemy wyjścia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W opinii papieży począwszy od Pawła VI, ta forma duszpasterstwa jest 'formacją służącą doprowadzeniu do dojrzałej wiary parafian' – czyli dla osób już ochrzczonych, ale pragnących ugruntowania w wierze poprzez nauczenie ich słuchania słowa Bożego, aktywnego, świadomego i pełnego uczestniczenia w liturgii oraz przeżywania jedności we wspólnocie chrześcijańskiej. Proboszcz parafii ks. Jarosław Feresz zaprasza do udziału.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że katechezy prowadzone przez Drogę Neokatechumenalną w parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu będą trwały do końca maja.

Joanna Suszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe