Czwartek, 21.03.2019

Kukliński na wystawie

  • 10.04.2018, 10:02
  • Joanna Mazurek
Kukliński na wystawie
Był pułkownikiem Wojska Polskiego, zastępcą szefa Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego. Już w wolnej Polsce prezydent Andrzej Duda mianował go pośmiertnie na stopień generała brygady. Ryszard Kukliński, ps. Jack Strong i Mewa, który przekazał Stanom Zjednoczonym strategiczne plany wojskowe Związku Radzieckiego i Układu Warszawskiego, dotyczące między innymi sowieckiej inwazji na Europę, jest bohaterem ekspozycji, którą można oglądać w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu.

 

 W poniedziałek 9 kwietnia odbyło się jej uroczyste otwarcie, w którym licznie udział wzięła młodzież. Prelekcję o dziele bohatera wygłosił kustosz Izby Pamięci Generała Ryszarda Kuklińskiego Jan Łada.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie zorganizował Klub Służby Niepodległej w Lublinie wraz z Izbą Pamięci Generała Kuklińskiego, a partnerują mu Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Lublinie.

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe