Środa, 20.03.2019

Kukliński – Polska Samotna Misja

  • 10.04.2018, 11:46
  • Joanna Mazurek
Kukliński – Polska Samotna Misja
Był postacią barwną i tragiczną jednocześnie. Jack Strong, Mewa, czyli Ryszard Kukliński jest bohaterem wystawy, którą jeszcze do piątku można oglądać w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu.

Uroczyste otwarcie ekspozycji pt. „Generał Kukliński – Polska Samotna Misja” odbyło się wczoraj. Wydarzenie zorganizował Klub Służby Niepodległej w Lublinie wraz z Izbą Pamięci Generała Kuklińskiego, a partnerem jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Lublinie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz obejrzenia unikalnej kolekcji zdjęć i dokumentów związanych z działalnością Ryszarda Kuklińskiego, uczestnicy spotkania mogli wysłuchać prelekcji na temat jego dokonań. Wygłosił ją kustosz Izby Pamięci Generała Ryszarda Kuklińskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konspiracyjna działalność Ryszarda Kuklińskiego jest najważniejszą misją wywiadowczą XX w. - podkreśla Jan Łada.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W otwarciu wystawy wzięła udział liczna grupa uczniów zamojskich szkół.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ekspozycja wpisuje się w cykl wystaw poświęconych generałowi Kuklińskiemu, które jak podkreślają organizatorzy cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Lubelszczyzny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypominamy, że wystawa pt. „Generał Kukliński – Polska Samotna Misja” będzie prezentowana w w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu już tylko do 13 kwietnia.

 

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe