Środa, 20.03.2019

Księża z medalami

  • 12.04.2018, 09:14 (aktualizacja 13.04.2018 12:05)
  • Małgorzata Kryk
Księża z medalami
Księża za z naszej diecezji: ks. Czesław Koraszyński i ks. Janusz Wyłupek zdobyli medale na Europejskim Turnieju Tenisowym dla Biskupów, Księży i Diakonów, który w dn. 10-12.04 odbywa się w Loreto we Włoszech.

Europejski Turniej Tenisowy to duże wydarzenie, do którego księża przygotowywali się od dawna na hali tenisowej zamojskiego OSiR. Były to nie tylko godziny czasu spędzone na korcie, mnóstwo wyrzeczeń, ale także włożone w grę poświecenie i wysiłek. Europejski Turniej Tenisowy rozegrany jest w czterech kategoriach i biorą w nim udział Biskupi, Księża i Diakoni z różnych zakątków świata.Jak się okazuje trening popłaca ponieważ ks. Janusz Wyłupek z Łazisk, który w tenisa ziemnego gra od czternastu lat w turnieju B zajął III miejsce zatem ma na swoim koncie brązowy medal. Przed wyjazdem do Włoch zdradził, że pasję do tej dyscypliny zaszczepił w nim kolega, nauczyciel wychowania fizycznego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Czesław Koraszyński, kapelan szpitala Jana Pawła II w Zamościu, który w tenisa zimnego gra już od trzynastu lat w swoim dorobku sportowym ma także liczne sukcesy. Zdobył m.in. złoto na Mistrzostwach Polski, a także wicemistrzostwo na Mistrzostwach Świata.Dzisiaj (12.04) ostatniego dnia turnieju koło południa ks. Czesław Koraszyński zagra w turnieju B o I miejsce. Zdaniem ks. Koraszyńskiego w zdobywaniu sukcesów ważne jest ogranie, czyli stały kontakt z piłką.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Czesław Koraszyński dodał, że poprzez systematyczną grę na korcie zawodnik nabywa umiejętność przewidywania piłek, jakich może spodziewać się ze strony rywala.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Serdecznie gratulujemy księżom reprezentującym nasza diecezje i z Polskę sukcesów i mamy nadzieję, że tym razem podobnie jak na Mistrzostwach Polski ks. Czesław Koraszyński zdobędzie złoto .

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Magdalena
Magdalena 12.04.2018, 14:28
Brawo!!!!Trzymamy kciuki!

Pozostałe