Czwartek, 21.03.2019

Biłgoraj. Powstała II część partyzanckiej mapy

  • 12.04.2018, 22:36
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Powstała II część partyzanckiej mapy
Partyzancka Mapa Puszczy Solskiej doczekała się swojej kontynuacji w postaci II części, która tym razem obejmuje tereny lasów józefowskich.

Mapa powstała w ramach projektu realizowanego w 2017 r. przez Ochotniczą Straż Pożarną w Brodziakach i Grupę Rekonstrukcji Historycznej ‘Wir’ z Biłgoraja, dofinansowanego  ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Nadleśnictwo Józefów i Lokalną Grupę Działania ‘Ziemia Biłgorajska’.

Opracowaniem merytorycznym mapy zajął się Dominik Róg, członek OSP w Brodziakach i GRH ‘Wir’ z Biłgoraja, który wyjaśnia znaczenie tego dokumentu dla przyszłych pokoleń:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na mapie zaznaczono wiele praktycznie dziś już zapomnianych miejsc walk partyzanckich:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mapa w wersji papierowej została wydrukowana i przekazana do szkół, bibliotek oraz instytucji kultury. Publikacja jest także dostępna dla zainteresowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Biłgoraju oraz w biurze Lokalnej Grupy Działania ‘Ziemia  Biłgorajska’ w Biłgoraju przy ul. Sikorskiego 12/42.

Joanna Ferens
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe