Czwartek, 21.03.2019

Ks. Czesław Koraszyński Mistrzem Europy

  • 13.04.2018, 08:37 (aktualizacja 16.04.2018 08:29)
  • Małgorzata Kryk
Ks. Czesław Koraszyński Mistrzem Europy
W Loreto we Włoszech zakończył się trzydniowy (10-12.04) Europejski Turniej Tenisowy dla Biskupów, Księży i Diakonów, w którym udział wzięli dwaj księża z naszej diecezji Zamojsko - lubaczowskiej: ks. Czesław Koraszyński i ks. Janusz Wyłupek.

Europejski Turniej Tenisowy to duże wydarzenie, do którego księża przygotowywali się od dawna na  hali tenisowej zamojskiego OSiR. Były to nie tylko godziny czasu spędzone na korcie, mnóstwo wyrzeczeń, ale także włożone w grę poświecenie i wysiłek. Europejski Turniej Tenisowy rozegrany został w czterech kategoriach i wzięli w nim udział Biskupi, Księża i Diakoni z różnych zakątków świata. Jak się okazuje trening popłaca ponieważ ks. Janusz Wyłupek z Łazisk, który w tenisa ziemnego gra od czternastu lat w turnieju B zajął trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Przed wyjazdem do Włoch zdradził, że receptą na sukces jest przygotowanie i wara w sukces.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Czesław Koraszyński, kapelan szpitala Jana Pawła II w Zamościu, który w tenisa ziemnego gra już od trzynastu lat także ma na swoim koncie ma liczne sukcesy . Zdobył m.in. złoto na Mistrzostwach Polski, a także wicemistrzostwo na Mistrzostwach Świata.W dniu wczorajszym (12.04), ostatniego dnia turnieju ks. Czesław Koraszyński walczył w turnieju B o pierwsze miejsce i udało się ponieważ zdobył tytuł Mistrza Europy. Zdaniem ks. Koraszyńskiego powodzenie w turnieju zależy przede wszystkim od szczęścia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozgrywkom tenisowym zawsze towarzyszy wspaniała atmosfera.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Księża ubolewają, że naszą diecezję na różnego rodzaju zawodach tenisowych reprezentuje tak mała ilość księży. Dlatego zachęcają do wspólnej gry na korcie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Janusz Wyłupek zachęca do gry na korcie ponieważ jego zdaniem tenis zimny to jedna z atrakcyjniejszych dyscyplin.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Serdecznie gratulujemy księżom zdobytych medali i tym bardziej zachęcamy do gry innych księży ponieważ mają okazję doskonalić technikę gry na korcie od najlepszych.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe