Środa, 20.03.2019

Warto mieć fach w ręku!

  • 13.04.2018, 12:58 (aktualizacja 13.04.2018 13:09)
  • Anna Niderla-Kudach
Warto mieć fach w ręku!
„Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość” - wydarzenie promujące kształcenie zawodowe odbyło się w piątek (13.04) w Zamościu i regionie (Zwierzyńcu, Biłgoraju, Hrubieszowie, Tomaszowie).

Na hali OSiR w Zamościu reprezentanci różnych zawodów prezentowali swoje umiejętności i kunszt, a równoległe odbywała się konferencja dla szkolnych doradców zawodowych. Spotkanie zostało zorganizowane z myślą o uczniach szkół podstawowych i gimnazjalnych, nauczycielach oraz innych zainteresowanych kształceniem zawodowym. W wydarzeniu wzięli udział: Lubelski Kurator Oświaty, Teresa Misiuk, Tomasz Zieliński – dyrektor delegatury zamojskiej Lubelskiego Kuratorium Oświaty oraz prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

W Polsce brakuje fachowców i staramy się temu zaradzać – powiedziała Teresa Misiuk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Duża pomocą dla uczniów i ich rodziców w zakresie informacji o kształceniu zawodowym służyć może wydany przez Kuratorium informator:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przez wiele lat w społeczeństwie utrwalało się niesłuszne przekonanie, że szkoły zawodowe są szkołami gorszego typu. Nie jest to prawdą – podkreśliła Teresa Misiuk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcemy wspólnie uświadamiać młodym ludziom, że kształcenie zawodowe daje różne możliwości – powiedział podczas konferencji prasowej Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Równolegle z zamojskim spotkaniem odbywały się podobne wydarzenia w miejscowościach regionu - Zwierzyńcu, Biłgoraju i Hrubieszowie. Dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie mogą z bliska zobaczyć, jak wygląda zawód o którym marzą – powiedział Tomasz Zieliński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoją wiedzą i pasjami dzielili się przybyli na spotkanie profesjonaliści i uczniowie zamojskich szkół:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypominamy, że na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie można odszukać Informator, w którym można znaleźć wykaz zawodów oraz szkół kształcących w danym kierunku.

A na naszej stronie internetowej można obejrzeć fotorelację z wydarzenia pn. „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość” .

 

 

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (50)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe