Czwartek, 21.03.2019

Kurs duszpasterski dla kapłanów o liturgii

  • 14.04.2018, 14:12 (aktualizacja 16.04.2018 10:04)
  • Joanna Suszko
Kurs duszpasterski dla kapłanów o liturgii
"Czyń to, co głosisz - o kapłańskiej ars celebrandi".

Księża z naszej diecezji od 2. do 12. roku kapłaństwa wzięli dziś (14.04) w kursie duszpasterskim. Poprowadził go ks. Krzysztof Porosło, student teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie w Hiszpanii. Tytuł kursu brzmiał 'Czyń to, co głosisz - o kapłańskiej ars celebrandi'. Prelegent wyjaśnił jakie zagadnienia, kryją się pod tym hasłem i co chciał przekazać księżom.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Liturgia jest celem, nie narzędziem  - wyjaśniał ks. Krzysztof Porosło.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Istnieje niebezpieczeństwo wynikające z przyzwyczajenia w codziennym sprawowaniu liturgii - zwracał uwagę obecny na spotkaniu ks. Stanisław Książek, z parafii NMP Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kluczem do pokonywania rutyny i zaniedbań w liturgii jest odpowiednie przygotowanie i cisza przed jej sprawowaniem. Refleksjami po spotkaniu dzielili się ks. Karol Jędruszak i ks. Grzegorz Korgul - księża z pięcioletnim stażem kapłaństwa.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Kurs został zorganizowany przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli o. w Zamościu.Więcej o sztuce sprawowania liturgii, w rozmowie  z ks. Krzysztofem Porosło, usłyszą Państwo w poniedziałek po godz. 20.00.

Joanna Suszko

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe