Czwartek, 21.03.2019

Księża szósty raz ze złotem

  • 14.04.2018, 16:14 (aktualizacja 14.04.2018 20:14)
  • Joanna Suszko
Księża szósty raz ze złotem zasoby prywatne ks. Piotr Szeptuch
Za nami XIV Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej.

To już 6. złoty medal, który zdobyła drużyna zamojsko-lubaczowska w Mistrzostwach Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. Gospodarzem tegorocznych, XIV Mistrzostw była Biała Podlaska w diecezji siedleckiej.

Turniej w którym wzięło udział 20 drużyn, rozpoczął się w piątek (13.04) od meczów grupowych. Księża z naszej diecezji, jako ubiegłoroczni wicemistrzowie przydzieleni zostali do grupy B. Zmierzyli się w niej z diecezja pelplińską, z którą przegrali (0:2). Pozostałe mecze przebiegły już pomyślnie: z archidiecezją wrocławską (9:2), z archidiecezją gdańską (2:0) i (2:1) z archidiecezja lubelską. Na drugim miejscu awansowali do dalszej części rozgrywek.

Drugiego dnia turnieju, po Mszy św. księża przystąpili do meczów ćwierćfinałowych. Na tym etapie zamojsko-lubaczowscy księża spotkali się ze swoimi rywalami z ubiegłorocznego finału, mistrzem Polski – diecezją kielecką i wgrali z nimi (2:0). W półfinale pokonali archidiecezję gdańską (1:0), by na koniec zmierzyć się z silną drużyną księży z diecezji tarnowskiej. W finale padło pięć bramek. Jedną strzelili kapłani z Tarnowa, a pozostałe cztery nasi księża (2 - ks. Maciej Lewandowski, 1- ks. Marek Mazurek i 1 - ks. Tomasz Winogrodzki).

Mimo, że księża z naszej diecezji od wielu lat uchodzą za faworytów, to wcale nie było łatwo wygrać. Nie brakowało emocji, szczególnie, że turniej rozpoczął się od przegranej – zauważa kapitan drużyny, ks. Piotr Szeptuch.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał ks. Paweł Derylak, który łącznie strzelił 9 bramek.

W czołowej klasyfikacji znalazła się drużyna diecezji zamojsko-lubaczowskiej, II miejsce zajęła diecezja tarnowska, III archidiecezja gdańska a IV archidiecezja przemyska.

To 6 złoty medal reprezentacji diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Księża na swoim koncie mają jeszcze trzy srebrne i dwa brązowe.

Księża  w drużynie diecezji zamojsko-lubaczowskiej:
ks. Piotr Szeptuch (kapitan)
ks. Tomasz Winogrodzki
ks. Maciej Lewandowski
ks. Paweł Derylak
ks. Marek Mazurek
ks. Adam Malinowski
ks. Mateusz Furmaniak
ks. Andrzej Wąsek
ks. Łukasz Malec
ks. Maciej Banach
ks. Tomasz Szady
ks. Radosław Sokołowski

Joanna Suszko

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe