Środa, 20.03.2019

Acies Legionu Maryi dekanatu Biłgoraj Północ

  • 14.04.2018, 16:49 (aktualizacja 16.04.2018 07:50)
  • Joanna Ferens
Acies Legionu Maryi dekanatu Biłgoraj Północ
Kuria Legionu Maryi pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z dekanatu Biłgoraj Północ obchodziła w dniu 14 kwietnia największą coroczną uroczystość czyli Acies, będącą podniosłym wyrażeniem jedności z Maryją i zawierzeniem Jej swojego życia, a także odnowieniem legionowej deklaracji wierności.

Legioniści spotkali się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju, aby wspólnie modlić się i zawierzać swoją działalność Matce Bożej.

Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem referatu przybliżającego postać sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz modlitwą różańcową i odnowieniem legionowego przyrzeczenia podczas procesjonalnego podejścia do figury Matki Bożej Niepokalanej. Następnie przez ks. Józefa Bednarskiego została odczytana ‘Synteza Maryjna’, a bezpośrednio po niej rozpoczęła się msza św., której przewodniczył ks. dziekan Jerzy Kołtun.

Słowo Boże do zgromadzonych legionistów wygłosił proboszcz parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza w Radzięcinie, ks. Adam Czupich, który zwrócił uwagę na ciągłe pielgrzymowanie człowieka na wzór Maryi i Apostołów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W skład Kurii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy wchodzi trzynaście prezydiów m.in. z Biłgoraja, Trzęsin, Bukowej, Goraja, Dąbrowicy, Frampola, Korytkowa Dużego, Radzięcina i Gromady. Prezydent Kurii, Barbara Kowal wyjaśnia, czym charakteryzuje się uroczystość Acies:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Znaczenie Acies w działalności Legionu Maryi tłumaczy opiekun duchowy w Parafii pw. WNMP w Biłgoraju, ks. dziekan Jerzy Kołtun:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Kołtun wyraża swoją wdzięczność wszystkim członkom Legionu Maryi za pracę włożoną na rzecz parafii:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości zakończyły się radosną agape w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraj, gdzie była okazja do integracji, rozmów i wymiany doświadczeń z działalności poszczególnych prezydiów.

Joanna Ferens

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe