Środa, 20.03.2019

Inauguracja X Tygodnia Biblijnego w Biłgoraju

  • 15.04.2018, 18:35 (aktualizacja 19.04.2018 07:35)
  • Joanna Ferens
Inauguracja X Tygodnia Biblijnego w Biłgoraju
‘Weźmijcie Pismo Święte’ – pod tym hasłem rozpoczął się X Tydzień Biblijny w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, podczas którego będą rozważane w szczególny sposób słowa Listu do Rzymian.

X Tydzień Biblijny rozpoczął się (15.04) uroczystą Eucharystią w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, której przewodniczył pasterz naszej diecezji, ks. bp Marian Rojek, którego powitał ks. dziekan Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ksiądz Biskup już na wstępie zadał każdemu obecnemu w świątyni kilka pytań dotyczących życia Słowem Bożym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei w homilii bp Marian Rojek nawiązywał do ośmiu błogosławieństw, apelując o jak najczęstszy kontakt z Bożym Słowem zawartym w Piśmie Świętym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowa podziękowania w stronę Księdza Biskupa i wszystkich uczestników popłynęły od ks. Krystiana Malca, doktoranta biblistyki KUL i organizatora Kursu Formacji Biblijnej w naszej diecezji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po mszy św. przy wyjściu ze świątyni każdy mógł wziąć ze sobą do domu karteczkę z wybranymi wersetami Listu do Rzymian i Księgi Przysłów, aby zapisane na niej sigla biblijne odnaleźć w domowym Piśmie Świętym i pochylić się choć na chwilę nad Bożym Słowem.

Biskup Marian Rojek w rozmowie wyjaśniał, jakie znaczenie dla nas, jako wspólnoty ludzi wierzących ma wydarzenie takie jak Tydzień Biblijny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Krystian Malec podkreśla, że Tydzień Biblijny to również przypomnienie prawdy o tym, że bez znajomości Pisma Świętego nie można poznać Chrystusa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Krystian tłumaczy również, czym dla niego osobiście jest lektura Pisma Świętego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoimi refleksjami na temat wartości Słowa Bożego podzieliła się uczennica Katolickiego Liceum w Biłgoraju, Patrycja Sprysak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

15 kwietnia był również II Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Tydzień Biblijny został zorganizowany przez Dzieło Biblijne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (32)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe