Środa, 20.03.2019

W Lubaczowie oddali krew

  • 16.04.2018, 01:05
  • Alicja Magura
W Lubaczowie oddali krew Alicja Magura
Na lubaczowskim rynku przelało się (12.04) ponad 14 litrów krwi, w ramach akcji „Sto na Sto” organizowanej przez miejscowy Klub HDK „Krwinka”

Mobilny punkt poboru krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zaparkował przy Ratuszu Miejskim około godz. 9.00. Tam na ekipę wyjazdową czekali już pierwsi krwiodawcy. Tak więc od samego początku nie brakowało chętnych do podzielenia się krwią. Jak informuje Małgorzata  Strycharz, prezes Klubu HDK „Krwinka” z Lubaczowa w akcję włączyło się 32 osoby.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorzy akcji przygotowując się do poszczególnych poborów apelowali o pomoc do lubaczowskiej młodzieży. Tym razem nie zawiodła i licznie wstawiła się na czwartkowej akcji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas poborów krwi można zauważyć, że wśród krwiodawców dominują mężczyźni. Jednak nie brakuje też odważnych kobiet. Stanisława Solilak ,w rozmowie z Alicją Magurą mówiła dlaczego została krwiodawcą oraz jak czuje się po oddaniu krwi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla wszystkich tych, którzy pierwszy raz przyszli oddawać krew zaskoczeniem mogła być  długa kolejka oraz czas oczekiwania na sam pobór krwi. Jak informuje Ryszard Kosturek związane jest to z koniecznością wypełnienia  kwestionariuszy informujących o stanie zdrowia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejny pobór krwi w ramach akcji „Sto na Sto” zaplanowany jest na 14 czerwca również na rynku Miejskim w Lubaczowie.

Alicja Magura

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe