Czwartek, 18.07.2019

Narol. W poszukiwaniu wiosny

  • 16.04.2018, 09:02
  • Alicja Magura
Narol. W poszukiwaniu wiosny Marceli Kot-Nadleśnictwo Narol
W miniony piątek (13.03) uczniowie z gminy Narol wzięli udział w Wiosennym Rajdzie Ekologa.

Organizatorzy wydarzenia  czyli Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu oraz Nadleśnictwo Narol zaprosili młodych ludzi do wspólnego poszukiwania wiosny. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Narola, Rudy Różanieckiej i Łukawicy dość licznie przybyli do rezerwatu "Bukowy Las", gdzie spacerując po ścieżce ekologicznej podziwiali piękno przyrody, która w tym czasie budzi się do życia.  Wszystkich uczestników rajdu przywitała  Małgorzata Tarczyńska-Góra, Główny Specjalista ds. edukacji, turystyki i rekreacji w Zespole Parków Krajobrazowych w Przemyślu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po przywitaniu młodzi ludzie wraz z opiekunami oraz przewodnikami wyruszyli na ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną wiodącą przez „Bukowy las”. Więcej informacji o danym terenie w rozmowie z Alicja Magurą przedstawił Janusz Stankiewicz, Specjalista ds. Ochrony Lasu i BHP w Nadleśnictwie Narol.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piątkowy, słoneczny i ciepły dzień sprzyjał rozpoznawaniu oznak wiosny i pogłębianiu wiedzy przyrodniczej. Jakich wiosennych roślin poszukiwali uczniowie? O tym informował Marceli Kot, Starszy Specjalista Służby Leśnej w Nadleśnictwie Narol.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szersza relację z Wiosennego Rajdu Ekologa oraz więcej informacji o edukacji leśnej prowadzonej w Nadleśnictwie Narol będzie można usłyszeć w ramach audycji z cyklu „Lasy na Kresach”.

 

 

Alicja Magura

Zdjęcia (19)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe