Środa, 20.03.2019

„Koralowy” jubileusz Zastawianek

  • 16.04.2018, 17:26 (aktualizacja 17.04.2018 07:24)
  • Joanna Ferens
„Koralowy” jubileusz Zastawianek
Koło Gospodyń Wiejskich z Zastawia w Gminie Goraj obchodziło (15.04) jubileusz 35-lecia swojego istnienia.

Podczas uroczystości jubileuszowych członkinie Koła otrzymały nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gratulacje od Wojewody Lubelskiego i dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury oraz władz samorządowych i przedstawicieli środowisk związanych z kultura w Gminie Goraj i Powiecie Biłgorajskim.

Znaczenie kół gospodyń wiejskich dla upowszechniania polskiej kultury i tradycji przypomniał obecny na uroczystości wicewojewoda lubelski, Robert Gmitruczuk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sekretarz w Biurze Wojewody w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, Andrzej Szarlip podkreślał, iż jest dumny z wyjątkowego zaangażowania pań z Koła w działalność na rzecz środowiska lokalnego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas wydarzenia jubilatki zaprezentowały specjalnie przygotowane na tę okoliczność utwory:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Stanisława Fiedorek od wielu lat należy do KGW w Zastawiu i w rozmowie wyjaśnia, czym polega działalność grupy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W stronę pań popłynęło wiele życzeń, wyróżnień i gratulacji, zaś po części oficjalnej przyszedł czas na degustację przygotowanych przez KGW potraw oraz na zabawę taneczną i radosne świętowanie wraz z przybyłymi gośćmi.

Joanna Ferens

Zdjęcia (29)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe