Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Za nami Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

W dniach 31.08-03.09 na Zamojszczyźnie odbył się Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. W biegu wystartowało 89 zawodników: biegaczy, rolkarzy, osób niepełnosprawnych startujących na handbikach oraz osób niedowidzących i niewidomych.

Jak co roku bieg poprowadził przez miejscowości naszego regionu:
I ETAP -Zamość – Zwierzyniec ( 35 km)
II ETAP -Zamość - Skierbieszów (20km)
III ETAP - Zamość – Krasnobród (30 km)
- IV ETAP - Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza (15 km)

W ciągu czterech dni biegacze mieli do pokonania 100 km, które musieli pokonać w określonym czasie. Wojciech Adamczyk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu stwierdził, że bieg odbył się pomyślnie.

POSŁUCHAJ

Rafał Szumiec z klubu GTM Velo Activ, który w biegu uczestniczył po raz trzeci reprezentując grupę osób niepełnosprawnych, poinformował jak wyglądały przygotowania do wyścigu.

POSŁUCHAJ

Rafał Szumiec dodał, że najtrudniejszym etapem do pokonania była trasa z Zamościa do Krasnobrodu.
POSŁUCHAJ

Wojciech Adamczyk dodał, że podziękowania za prawidłowy przebieg biegu należą się służbom zabezpieczającym ruch uliczny.

POSŁUCHAJ

Tadeusz Lizut, dyrektor Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny poinformował, że w przedsięwzięciu wystartowali zawodnicy prezentujący wyniki sportowe na światowym poziomie.
POSŁUCHAJ

Nowym pomysłem na jubileuszowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny, który odbędzie się za rok jest wprowadzenie startów w każdym dowolnym etapie biegu, o czym informuje Wojciech Adamczyk.
POSŁUCHAJ

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn wygrał Sergej Ukrainets z Kowla, który ukończył cztery etapy trasy z wynikiem 06.02.14. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej kobiet zwyciężyła Iryna Masnyk z wynikiem 07.21.45.
Organizatorem imprezy był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.