Czwartek, 18.07.2019

Poeta Bronisław Jan Przyłuski "powrócił" do Siemierza

  • 29.04.2018, 07:33 (aktualizacja 06.06.2018, 14:23)
  • Ewa Monastyrska
Poeta Bronisław Jan Przyłuski "powrócił" do Siemierza
27 kwietnia została odsłonięta pamiątkowa tablica Bronisława Jana Przyłuskiego pochodzącego z Siemierza.

Stowarzyszenie Miłośników Siemierza 27 kwietnia zorganizowało spotkanie na temat życia i twórczości poety Bronisława Jana Przyłuskiego, który pochodził z Siemierza (gm. Rachanie). Podczas tego wydarzenia została odsłonięta tablica pamiątkowa. Wójt gminy Rachanie, Roman Miedziak, podczas przemówienia podkreślił, że jest to symboliczny powrót do kraju poety emigracyjnego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Członek Stowarzyszenia Miłośników Siemierza, Waldemar Miazga, wyjaśnił, że pomysł na uczczenie pamięci poety Bronisława Jana Przyłuskiego pojawiła się już jesienią ubiegłego roku. Wydarzenie zostało zorganizowane nie tylko ze względu na upamiętnienie odzyskania Niepodległości przez Polskę.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas spotkania obecna była córka poety, Goga Przyłuska-Chełkowska, która zapewniła, że pomimo nieobecności ojca, ich relacje były bardzo bliskie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym. Więcej na temat życia poety a także dokładne wspomnienia córki Bronisława Jana Przyłuskiego na naszej stronie internetowej oraz  w programie Co Przyniósł Dzień. Zapraszamy

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (37)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe