Poniedziałek, 21.01.2019

Pielgrzymka rolników do św. Izydora w Topólczy

  • 13.05.2018, 22:46 (aktualizacja 15.05.2018 08:13)
  • Joanna Ferens
Pielgrzymka rolników do św. Izydora w Topólczy
W parafii pw. Św. Izydora w Topólczy odbyła się (13.05) IV Pielgrzymka Rolników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, która wpisała się również w doroczny odpust parafialny ku czci Patrona parafii.

Uroczystości rozpoczęły się od sumy odpustowej ku czci św. Izydora w intencji parafian, gości i rolników, zaś przewodniczył jej i wygłosił Słowo Boże rektor Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji ks. dr Jarosław Przytuła.

Wszystkich przybyłych do świątyni powitał proboszcz parafii w Topólczy, ks. Piotr Nogas:

Ks. Jarosław Przytuła w okolicznościowej homilii zwrócił szczególną uwagę na trud pracy rolnika:

Jedna z uczestniczek pielgrzymki, Aniela Dziura podkreśla, że rolnicy wiedzą, że bez pomocy Pana Boga niczego sami w tej pracy nie osiągną:

Udział w pielgrzymce to przede wszystkim możliwość przedstawienia Bogu za wstawiennictwem św. Izydora swoich rolniczych próśb - wyjaśnia Jan Stelmach:

Św. Izydor to postać szczególna, gdyż może być wzorem do naśladowania nie tylko dla rolników - tłumaczy duszpasterz rolników diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. Józef Bednarski:

Po mszy św. rolnicy dokonali uroczystego zawierzenia się Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Izydora, a następnie przeszli w procesji eucharystycznej śpiewając hymn 'Te Deum'. Później mieli również możliwość ucałowania relikwii Świętego.  Ostatnim punktem programu był Koncert Kapeli Zwierzynieckiej i Zespołu Śpiewaczego z Soch oraz występ Teatru Ludowego z Topólczy.

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe