Poniedziałek, 21.01.2019

III Festiwal ,,Totus Tuus” Pieśni Maryjnej i Patriotycznej w Lipsku

  • 14.05.2018, 10:22
  • Łukasz Kot
III Festiwal ,,Totus Tuus” Pieśni Maryjnej i Patriotycznej w Lipsku Łukasz Kot
Każdy zespół miał do wykonania dwa utwory: pieśń maryjną i patriotyczną
Prawie dwadzieścia zespołów uczestniczyło (13.05.2018 r.) w III Festiwalu ,,Totus Tuus” Pieśni Maryjnej i Patriotycznej w Lipsku z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Organizatorem wydarzenia był Samorząd Gminy Zamość, Gminny Ośrodek Kultury Gmin oraz parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku, której proboszczem jest ks. Tomasz Winogrodzki.


			
Każdy zespół miał do wykonania dwa utwory: pieśń maryjną i pieśń patriotyczną. Nad konkursem czuwało jury którego przewodnicząca była Beata Syczuk dyr Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.
Festiwal miał charakter konkursu. Wokaliści występowali w dwóch kategoriach z podziałem na podkategorie wiekowe. Soliści: dzieci do lat 12, młodzież do lat 19 i dorośli. Zespoły, w tym duety: dzieci do lat 12, młodzież do lat 19 i dorośli. Jednym z uczestników Festiwalu była grupa z Białowoli.
Festiwal odbywał się pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Mariana Rojka Ordynariusza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i Ryszarda Gliwińskiego Wójta Gminy Zamość.

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe