Poniedziałek, 21.01.2019

Krajowe Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS

  • 14.05.2018, 12:17 (aktualizacja 14.05.2018 13:46)
  • Małgorzata Kryk
Krajowe Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS
Na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu w dn. 10-13.05 odbyły się Krajowe Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów.

Do Zamościa zawitali najlepsi zawodnicy z terenu całej Polski.W Mistrzostwa wzięli udział młodziczki i młodzicy U 15 oraz juniorki i juniorzy młodsi U17, o czym poinformował Zdzisław Żołopa, prezes LOZPC.Andrzej Gaweł, trener sekcji ciężarowej w KS Agros Zamość poinformował jak wyglądały przygotowania zawodników do Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS.

O nazwiskach zawodników reprezentujących KS Agros Zamość powiedział Andrzej Gaweł.

Andrzej Gaweł dodał ,ze dla samych trenerów i zawodników Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS są bardzo ważne.

We wrześniu odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata, do których przygotowują się Agnieszka Kuczmaszewska i Ewelina Czop.

Zdzisław Żołopa zdradził, że Zamość jako miasta będzie gospodarzem Mistrzostw Europy, które odbędą się w październiku.Andrzej Gaweł przyznał, że organizacja ME właśnie w Zamościu to duże wyzwanie i przedsięwzięcie.

W Zamościu podczas ME zawitamy wielu znanych ciężarowców.

Nasze miasto reprezentować będą zawodnicy KS Agros Zamość.

Wielkie szanse na zdobycie medalu ma Agnieszka Kuczmaszewska, która jest nie tylko zawodniczką, ale także trenerką w KS Agros Zamość.

Agnieszka Kuczmaszewska dzięki zdobytemu doświadczeniu na MP czy MŚ przygotowuje się do roli trenera.

Treningi podnoszenia ciężarów cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego będą odbywać się także w okresie wakacyjnym. 

Wyniki z zawodów dostępne są na stronie internetowej PZPC. Więcej o mistrzostwach, podnoszeniu ciężarów oraz o ME, które odbędą się w Zamościu usłyszymy w audycji Rozmowa dnia w środę (16.05) o godz. 11.15 i 15.40. Gośćmi rozmowy będą Zdzisław Żołopa, prezes LOZPC i Andrzej Gaweł, trener sekcji ciężarowej w KS Agros

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (50)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe