Poniedziałek, 21.01.2019

VOX odcisnął buty do Alei Sław

  • 14.05.2018, 13:27 (aktualizacja 15.05.2018 07:59)
  • Małgorzata Sobczuk
VOX odcisnął buty do Alei Sław
Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski, w obecnym składzie zespół VOX, to będą kolejni uhonorowani w Alei Sław w Zamościu.

W związku z przygotowaniami do gali, panowie odcisnęli swoje buty estradowe w glince. Na odciskach butów popularnych artystów znajdą się ich autografy.

Scenariusz uroczystości w Alei Sław zakłada, że osoby uhonorowane zostawiają - także dla potomnych, ale również dla gości odwiedzających Zamość - odcisk swoich butów na wykonanej z brązu tablicy pamiątkowej. Przesłaniem jest fakt, że członkowie grupy XOX w pewien sposób odcisnęli trwały ślad na naszej historii współczesnej, na obliczu naszego 'Hetmańskiego Grodu'. Tą tablicą dedykowaną członkom zespołu VOX utrwalimy na następne stulecia ich obecność w krajobrazie kulturowym miasta, z którego się wywodzą, które promują i sławią na estradach Polski i świata.

Uroczysta gala z tej okazji zaplanowana jest na 8 czerwca. Witold Paszt, Jerzy Słota i Dariusz Tokarzewski zostaną uroczyście przywiezieni na miejsce, czyli na ul. Grodzką w Zamościu, samochodami w stylu retro o godz. 16.00. Po wystrzale armatnim i laudacji odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa wykonana z brązu. W programie znajdzie się także m.in. występ uhonorowanych. Teresa Madej, organizatorka Alei Sław podkreśla, że wszyscy trzej członkowie Voxu pochodzą z Zamościa.


To ludzie tworzą unikatową wartość naszego miasta, która jest cenna zarówno dla nas jak i dla turystów – zwraca uwagę Teresa Madej.

Będzie to już XI edycja Alei Sław.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe