Poniedziałek, 21.01.2019

Tereszpol. Intronizacja relikwii św. Jana Pawła II

  • 14.05.2018, 22:21
  • Joanna Ferens
Tereszpol. Intronizacja relikwii św. Jana Pawła II
Mieszkańcy Gminy Tereszpol przeżywali (14.05) kilka wyjątkowych wydarzeń. Najważniejszym z nich było wprowadzenie i intronizacja relikwii św. Jana Pawła II do tereszpolskiej parafii. Ponadto świętowano Dzień Patrona Szkoły w Tereszpolu Zaorendzie, rocznicę nadania szkole imienia Św. Jana Pawła II, a także 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęła msza św., podczas której odbyło się wprowadzenie relikwii Świętego Papieża. Intronizacji dokonał sekretarz św. Jana Pawła II, arcybiskup metropolita lwowski ks. Mieczysław Mokrzycki, któremu za ten wielki dar dziękował proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Tereszpolu, ks. Antoni Gębala:

Arcybiskup Mokrzycki w rozmowie wspominał osobę św. Jana Pawła II i podkreślał, że jego nauczanie, które nam pozostawił jest wciąż aktualne:

Papieski sekretarz dodaje, że bardzo cieszy go wciąż niesłabnąca tęsknota i pamięć o Wielkim Papieżu Polaku:

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tereszpolu-Zaorendzie, która jego imię nosi już od 12 lat. Na tę okazję została przygotowana specjalna akademia, która wpisała się również w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Joanna Ferens

Zdjęcia (42)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe