Poniedziałek, 21.01.2019

Michał Rusinek w lubaczowskiej bibliotece

  • 15.05.2018, 09:17
  • Alicja Magura
Michał Rusinek w lubaczowskiej bibliotece Alicja Magura
Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie spotkali się z sekretarzem Wisławy Szymborskiej.

Michał Rusinek tłumacz literatury, twórca tekstów piosenek oraz książek dla dzieci w ramach Tygodnia Bibliotek pojawił się w miniony piątek (11.05) w lubaczowskiej placówce. Spotkanie autorskie było nagrodą w konkursie „Paczki Literackiej” - podczas przywitania poinformowała Katarzyna Pelc-Antonik, dyrektor MBP w Lubaczowie.

Piątkowe spotkanie odbyło się pod hasłem (Do)wolność słowa- o Pypciach na języku. Zaproszony gość na samym początku odwołał się do słowa retoryka wprowadzając swoich słuchaczy w podejmowany temat.

Następnie przywoływał rożne anegdoty dotyczące różnych zjawisk językowych, z którymi spotkał się w swoim życiu.

Nie zabrakło również wspomnień o Wisławie Szymborskiej.

Po spotkaniu można było również zakupić książki Michała Rusinka i otrzymać autograf.

MBP w Lubaczowie zaprasza również dziś (15.05) na zakończenie Tygodnia Bibliotek. O godz. 17.00 odbędzie się autorskie z Władysławą Wiśniowską oraz lokalnymi poetami. W programie poświęconym turystyce i podróżowaniu przedstawiane będą  najpiękniejsze miejsca w naszym kraju i regionie. Podczas spotkania nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego (Do)Wolność Czytania.

Alicja Magura

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe