Poniedziałek, 21.01.2019

Powiatowe Święto Strażaka

  • 15.05.2018, 09:45
  • Alicja Magura
Powiatowe Święto Strażaka Alicja Magura
Strażacy z Powiatu Lubaczowskiego spotkali się na dorocznym święcie w Horyńcu-Zdroju.

Tradycyjnie wspólne świętowanie zainaugurowała uroczysta Msza św. w Nowinach Horynieckich, w której oprócz strażaków uczestniczyli ich bliscy, przedstawiciele władz lokalnych, delegacje służb mundurowych. Wszystkich zebranych przywitał o. Waldemar Czerwonka gwardian i proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Horyńcu-Zdroju.

Słowo Boże do zgromadzonych wygłosił ks. Sławomir Szewczak, kapelan strażaków powiatu lubaczowskiego, który mówił o ogromnej roli strażaków, oraz ich obecności w naszym społeczeństwie.

Po Eucharystii nastąpił przejazd pod budynek remizy strażackiej w Horyńcu-Zdroju i uroczysty przemarsz do Parku Zdrojowego, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Robert Serkis, wójt gminy Horyniec-Zdrój złożył strażakom życzenia z okazji ich święta.

Głos zabrał również Tomasz Lerenc, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP.

Po przemówieniach nadszedł czas na wręczanie medali i odznaczeń strażackich. Świętowanie zakończył piknik strażacki. Na szerszą relację z tego wydarzenia zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 11.15 w ramach audycji samorządowych.

 

Alicja Magura

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Pozostałe