Poniedziałek, 21.01.2019

Szkoła w Majdanie Starym ma nowy sztandar

  • 15.05.2018, 20:06 (aktualizacja 15.05.2018 20:10)
  • Joanna Ferens
Szkoła w Majdanie Starym ma nowy sztandar
Obchody Dnia Patrona Szkoły w Majdanie Starym, które odbyły się 15 maja, zostały połączone z przekazaniem społeczności szkolnej nowego sztandaru, ufundowanego przez absolwenta Jana Kowala.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św., sprawowanej w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym. W intencji szkolnej społeczności oraz patronki szkoły, śp. Zofii Krawieckiej modlił się ks. Adrian Borowski, który zwrócił uwagę na podniosłość tej wyjątkowej chwili:

Po Eucharystii wszyscy udali się na cmentarz parafialny, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze na grobie Zofii Krawieckiej. Jak tłumaczy dyrektor szkoły w Majdanie Starym, Irena Szmołda, Zofia Krawiecka była nauczycielką i społecznikiem, a także przyczyniła się do wybudowania tutejszej szkoły, której oficjalnie patronuje od 2008 roku:

Wartości, które towarzyszyły w życiu Zofii Krawieckiej są dziś wpisane w program wychowawczo-profilaktyczny szkoły:

Wydarzenie zakończył montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez nauczycieli, dzieci i młodzież, podczas którego przybliżano postać Zofii Krawieckiej.

Joanna Ferens

Zdjęcia (26)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe