Poniedziałek, 21.01.2019

Bieg 100 km dla Niepodległej

  • 15.05.2018, 23:18 (aktualizacja 15.05.2018 23:28)
  • Ewa Monastyrska
Bieg 100 km dla Niepodległej
3 czerwca wszyscy chcący upamiętnić odzyskanie Niepodległości przez Polskę będą mogli uczynić to w dość sportowy sposób.

Stukrotne dzięki za Niepodległą, pod takim hasłem 3 czerwca w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się bieg sztafetowy na dystansie 100 km. Bieg ma na celu upamiętnienie osób walczących o Niepodległość Polski. O trasie biegu, podczas którego będzie przekazywany ogień Niepodległości powiedział dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim a zarazem koordynator powiatowy biegu, Jarosław Korzeń.


Pomysł na bieg patriotyczny pojawił się wśród nauczycieli wychowania fizycznego ze szkoły im Marszałka Piłsudskiego w Podhorcach. Dyrektor szkoły, Stanisława Malinowska podkreśliła, że postać marszałka powinna być szczególnie upamiętniona w tym roku.

Postać marszałka Józefa Piłsudskiego ma wielkie znaczenie zwłaszcza dla mieszkańców powiatu Tomaszowskiego

Dariusz Czop, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudksiego w Jarczowie zauważył, jak wiele miejsc jest wartych odwiedzenia podczas biegu. 

Jak zgłosić swój udział w biegu? Na to pytanie odpowiedział powiatowy koordynator biegu, Jarosław Korzeń

Ewa Monastyrska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe