Poniedziałek, 21.01.2019

Ukazał się XV tom "Archiwariusza Zamojskiego"

  • 16.05.2018, 10:57 (aktualizacja 16.05.2018 11:15)
  • Łukasz Kot
Ukazał się XV tom "Archiwariusza Zamojskiego"
Na łamach czasopisma znajdziemy wiele tekstów odnoszących się do historii regionu

Ukazał się XV tom "Archiwariusza Zamojskiego" za lata 2016 i 2017. Na łamach czasopisma znajdziemy min. tekst dra Jacka Feduszki poświęconym pomocy Zamościa dla Węgier w 1956 roku. Po dwa teksty przygotowali także Zbigniew Stankiewicz i dr Janusz Panasiewicz. Prezentowane są również teksty źródłowe poświęcone obrazowi Rafała Hadziewicza oraz parcelacji obszaru Plant w Zamościu. Ewelina Nawrocka zaprezentowała tekst o lotniskach na Zamojszczyźnie w okresie II wojny światowej. Mówi Jakub Żygawski dyrektor Archiwum Państwowego w Zamościu.


Trwają prace nad tomem XVI Archiwariusza Zamojskiego.

Przypominamy, że tom XV "Archiwariusza Zamojskiego" można nabyć w siedzibie Archiwum Państwowego w Zamościu, przy ul. Hrubieszowskiej 69A.

 

 

 

 

 

 

Łukasz Kot
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe