Poniedziałek, 21.01.2019

Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej

  • 16.05.2018, 11:50 (aktualizacja 18.05.2018 08:11)
  • Małgorzata Sobczuk
Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej
Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium" i Katolicki Uniwersytet Lubelski mają zaszczyt zaprosić na promocję publikacji "Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej".

W panelu dyskusyjnym będzie uczestniczył m.in. ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski, a wydarzenie objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Spotkanie i dyskusja odbędą się 16 maja 2018 roku o godz. 17.00 w auli Centrum Transferu Wiedzy KUL (408, III piętro), Al. Racławickie 14, Lublin.

Publikacja "Wprowadzenie do Biblii Aramejskiej" jest wstępem do serii Biblia Aramejska – przekładu z języka aramejskiego na polski targumów do Pięcioksięgu (Targumu Neofiti 1, Targumu Pseudo-Jonatana i Targumu Onkelosa), targumów do Proroków oraz targumów do Pism. Ukazuje w przystępny sposób niezwykły świat tekstów targumicznych – najstarszych aramejskich przekładów Biblii hebrajskiej i komentarzy do niej.

PROGRAM

Prowadzący: prof. Sławomir Żurek
Słowa powitania ks. abp. Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział:

ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski;
Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski;
dr hab. Małgorzata Nowak-Barcińska, Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej KUL;
ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, Rzecznik Prasowy Konferencji Episkopatu Polski, doktor nauk biblijnych i archeologii oraz nauk orientalnych w zakresie hebraistyki i judaistyki;
ks. prof. Mirosław S. Wróbel, Dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL, dyrektor i redaktor naukowy projektu Biblia Aramejska.
 

Małgorzata Sobczuk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe