Poniedziałek, 21.01.2019

Święto Zespołu Placówek w Lubaczowie

  • 17.05.2018, 13:34 (aktualizacja 18.05.2018 08:10)
  • Alicja Magura
Święto Zespołu Placówek w Lubaczowie Alicja Magura
Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie w dniu wczorajszym (16.05) świętował 11. rocznicę nadania imienia.

Uroczystości zainaugurowała Msza św. w Konkatedrze z udziałem sztandarów, uczniów, wychowawców oraz zaproszonych gości. Wszystkich wiernych zgromadzonych w lubaczowskiej świątyni przywitał ks. dziekan Andrzej Stopyra, proboszcz parafii konkatedralnej, który odniósł się do słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II.

Eucharystii przewodniczył bp Mariusz Leszczyński, który udzielił również sakramentu bierzmowania i wygłosił do wiernych słowo Boże.

Dalsza część uroczystości odbyła się na terenie Zespołu Placówek. Zaproszeni goście, oraz różne delegacje uczestniczące w święcie szkoły złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym patrona szkoły. Następnie w szkolnej sali sportowej miały miejsce okolicznościowe wystąpienia. Jako pierwszy głos zabrał Andrzej Wójciak, dyrektor placówki.

Wiesław Huk, wicestarosta powiatu lubaczowskiego, w swoim wystąpieniu podkreślał, że imię szkoły nakłada na jej społeczność pewne zobowiązania.

Słowa uznania dla społeczności szkolnej wygłosił również Andrzej Nepelski, dyrektor ZS w Lubaczowie.

Po części oficjalnej, wychowankowie szkoły zaprezentowali przygotowany specjalnie z tej okazji montaż słowno-muzyczny pt. „Pytam. Błądzę. Szukam”

Alicja Magura

Zdjęcia (46)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe