Poniedziałek, 21.01.2019

Biłgoraj. Rodzinnie u św. Jana Pawła II

  • 9.06.2018, 15:10 (aktualizacja 12.06.2018 09:57)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Rodzinnie u św. Jana Pawła II
W 5. rocznicę konsekracji świątyni i 4 rocznicę erygowania parafii pw. Św. Jana Pawła II odbył się (09.06) tradycyjny już piknik rodzinny, integrujący całą wspólnotę parafialną.

Wydarzenie rozpoczęła msza św., w której dziękowano Panu Bogu za dar nowej parafii, jednocześnie prosząc o Boże błogosławieństwo na dalsze lata coraz to nowych działań i przedsięwzięć.

Dalsza część imprezy miała miejscu na placu przykościelnym, gdzie dzieci z Katolickiego Przedszkola im. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju przedstawiły spektakl przedstawiający drogę swojego patrona do świętości. Z bajką o Calineczce wystąpili również rodzice przedszkolaków, prezentując przygotowane przez siebie stroje i własną interpretację znanej bajki.

Jak wyjaśnia jedna z organizatorek, s. Agnes Miklusz, wydarzenie ma przede wszystkim zintegrować rodziny i zapewnić im możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu:

Katechetka Grażyna Skakuj podkreśla, że impreza jest ważnym elementem łączącym parafię:

W organizację pikniku zaangażowany jest również parafialny KSM, zaś jego przedstawicielka, Aleksandra Chutkowska tłumaczy, dlaczego cieszy ją udział w tym przedsięwzięciu:

Mama jednego z przedszkolaków, Maria Zych nie ukrywa, że ta impreza jest bardzo ważna dla jej rodziny:

Na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji m.in. grill, kiermasz ciast, loteria fantowa, konkurencje sportowe, malowanie twarzy i wiele innych. Można się było również zapoznać ze specyfiką parafii i porozmawiać z przedstawicielami różnorodnych grup modlitewnych.

Za wszelkie zaangażowanie dziękował proboszcz parafii, ks. prałat Józef Flis:

Cały dochód z pikniku zostanie przeznaczony na figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa, która będzie również wotum wdzięczności w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Joanna Ferens

Zdjęcia (57)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe