Poniedziałek, 21.01.2019

Św. Antoni zaprasza

  • 12.06.2018, 12:07 (aktualizacja 29.06.2018 16:50)
  • Joanna Mazurek
Św. Antoni zaprasza
Jeśli cudów szukasz, idź do Antoniego, wszelkich łask dowody odbierzesz od niego – o prawdziwości słów tej pieśni świadczy liczne grono czcicieli św. Antoniego, które co roku gromadzi się w jego sanktuarium w Radecznicy na uroczystościach odpustowych.

Najbliższe odbędą się we wtorek i środę. Rozpoczną się one Mszą św. dla czcicieli Miłosierdzia Bożego 12 czerwca o godz. 15.00. Po Eucharystii odbędzie się m.in. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30 pielgrzymi przejdą z bazyliki do źródeł św. Antoniego, gdzie zaplanowane są nieszpory i Msza św.. W programie uroczystości głównego dnia odpustu, czyli 13 czerwca, znalazło się m.in. „Misterium o św. Antonim z Padwy” o godz.11.00, a godzinę później suma pontyfikalna pod przewodnictwem ks. bp. Mariana Rojka. Chociaż św. Antoni z Padwy objawił się w Radecznicy Szymonowi Tkaczowi w XVII w. o. Krystian Olszewski, kustosz sanktuarium, zapewnia, że św. Antoni jest tam nadal.

Niezwykle bogaty program uroczystości odpustowych dostępny jest na stronie internetowej naszej rozgłośni. Dodajmy, że zaplanowane jest m. in. poświęcenie lilii św. Antoniego, a po Mszach św. w środę o godz. 9.00 i 12.00 odbędzie się błogosławieństwo dzieci. Tym, którzy wahają się czy modlić się właśnie w radecznickim sanktuarium przypominamy, co św. Antoni obiecał przez Szymona Tkacza.

Katolickie Radio Zamość przeprowadzi transmisję sumy pontyfikalnej z Bazyliki Objawień św. Antoniego w Radecznicy. Początek o godz. 12.00.

 

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe