Poniedziałek, 21.01.2019

Wolność to trzeźwość

  • 11.06.2018, 13:35 (aktualizacja 11.06.2018 13:57)
  • Joanna Mazurek
Wolność to trzeźwość
Odbiera wolność, niszczy relacje społeczne, zabiera zdrowie- uzależnienie od alkoholu, bo o nim mowa, to w naszym kraju wciąż problem o dużej skali. O tym jak go rozwiązywać,rozmawiali dzisiaj w Zamościu uczestnicy Konferencji „Ku trzeźwości narodu” - Narodowego Kongresu Trzeźwości na szczeblu lokalnym.

Zorganizowały ją Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Miasto Zamość, Miasto Zwierzyniec i Gmina Zamość. Konferencja rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, podczas której homilię wygłosił bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Konferencję rozpoczął bp Marian Rojek, który w rozmowie z Katolickim Radiem Zamość podkreślał, że uzależnienie od alkoholu pozbawia człowieka jego wolności.

Podczas tegorocznego Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu został przyjęty do realizacji Narodowy Program Trzeźwości, który jest owocem Narodowego Kongresu Trzeźwości. Narodowy Program Trzeźwości to zadanie dla wszystkich Polaków – podkreśla bp Tadeusz Bronakowski.

Musimy podejmować walkę przede wszystkim o to, aby zmienić naszą mentalność – zwraca uwagę bp Tadeusz Bronakowski.


Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych tłumaczy, że Polacy jednorazowo wypijają bardzo dużo alkoholu.

Ks. dr hab. Piotr Kulbacki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zwraca uwagę na szczególnie ważną rolę, jaką do spełnienia mają rodzice wobec dzieci.

Narodowy Kongres Trzeźwości na szczeblu lokalnym odbywał się pod patronatem Katolickiego Radia Zamość.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe