Poniedziałek, 21.01.2019

Lubaczowscy pielgrzymi u św. Antoniego w Nowinach Horynieckich

  • 11.06.2018, 14:11 (aktualizacja 12.06.2018 12:37)
  • Alicja Magura
Lubaczowscy pielgrzymi u  św. Antoniego w Nowinach Horynieckich Alicja Magura
Społeczność horyniecka w miniony weekend przeżywała uroczystości odpustowe ku czci św. Antoniego z Padwy.

Doroczny odpust w Nowinach Horynieckich, który w tym roku  obchodzony był w minioną sobotę (09.06) przyciągnął rzesze wiernych. Wśród nich nie zabrakło pątników z Pieszej Pielgrzymki, która już po raz trzeci wyruszyła z parafii św. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Grupę pielgrzymów poprowadzili kapłani z tej parafii na czele z proboszczem ks. Romanem Karpowiczem, z którym rozmawiała Alicja Magura.

Wspólne pielgrzymowanie do św. Antoniego jest również zachętą do uczestnictwa w innych pielgrzymkach organizowanych w Lubaczowie – dodaje ks. Roman Karpowicz.

Uroczystej Mszy Św. odpustowej w Nowinach Horynieckich przewodniczył ks. Michał Maciołek, kanclerz Kurii Zamojsko-Lubaczowskiej, który również wygłosił Słowo Boże.

Oprawę muzyczną Mszy św. sprawowały Horynieckie Aniołki, które poprowadziły również koronkę do Bożego Miłosierdzia i koncertowały o godz. 16.00 dla wszystkich wiernych zgromadzonych na uroczystościach odpustowych.

Uroczysta Msza św. odpustowa w Horyńcu-Zdroju została odprawiona 10 czerwca o godz. 12.00, która jednocześnie była mszą prymicyjną ks. Krzysztofa Ślimaka. Święcenia kapłańskie miały miejsce 26 maja w Katedrze św. Jana Chrzciciela w Peterson w USA.

 

Alicja Magura

Zdjęcia (35)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe