Poniedziałek, 21.01.2019

I Festyn Rodzinny u św. Brata Alberta

  • 11.06.2018, 17:37 (aktualizacja 11.06.2018 18:31)
  • Joanna Suszko
I Festyn Rodzinny u św. Brata Alberta
Gośćmi niedzielnego (10.06) wieczoru byli Dariusz Kowalski i Eleni.

I Festyn Rodzinny u św. Brata Alberta przeszedł do historii. Fotobudka, zabawy animacyjne i konkursy dla dzieci, słodkie przekąski i ciepłe posiłki. Ponadto występy zespołów Aniołki, Gospa, AMDG czy Show Man, a przede wszystkim okazja do spotkania z rodziną, sąsiadami czy przyjaciółmi – takie atrakcje przygotowała na niedzielne popołudnie i wieczór (10.06) parafia pw. św. Brata Alberta w Zamościu. W trakcie festynu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą, przygotowaną przez najmłodszych pracę plastyczną o patronie parafii. Udało nam się porozmawiać z laureatem i jego mamą.


W przygotowanie festynu w różny sposób zaangażowali się wierni z grup modlitewnych, a także młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży czy ministranci. Wszystko po to, by licznie zgromadzeni parafianie czy goście mogli miło spędzić czas.

Jednym z głównych gości zaproszonych na festyn był Dariusz Kowalski, aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, najbardziej rozpoznawany z roli Janusza Tracza, z serialu 'Plebania”. Podzielił się z publicznością świadectwem swojej wiary. W rozmowie podkreślał, że składanie świadectwa wymaga odwagi, ale jednocześnie jest czymś naturalnym dla osób wierzących.

Bez wątpienia gwiazdą wieczoru była Eleni, która wystąpiła dla bardzo licznie zgromadzonej publiczności. W rozmowie artystka przyznała, że największą radością jest dla niej, gdy publiczność, w różnym wieku zna teksty i śpiewa razem z nią.

Zadowolenia z przebiegu I Festynu Rodzinnego u św. Brata Alberta nie krył jego organizator, proboszcz parafii ks. Marek Mazurek, który zauważył także zaangażowanie wszystkich parafian w to dzieło.

Wieczór zakończył pokaz sztucznych ogni. Fundusze, które udało się zebrać podczas festynu przeznaczone zostaną na budowę domu parafialnego, który od kilku tygodni powstaje przy kościele św. Brata Alberta. Dodajmy, że Katolickie Radio Zamość objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (89)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe