Poniedziałek, 21.01.2019

Lubaczów: Recytator roku 2018

  • 13.06.2018, 22:42
  • Alicja Magura
Lubaczów: Recytator roku 2018
W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, 11 czerwca odbyła się XIV edycja konkursu Grand Prix Recytator roku 2018.

Ideą konkursu jest pokazanie prawdziwych talentów recytatorskich z całego powiatu lubaczowskiego. Jak informuje Krystyna Czura, organizatorka wydarzenia, do tegorocznej rywalizacji o miano Recytatora roku stanęło 31 uczniów - finalistów różnych konkursów recytatorskich.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, ale podczas recytacji padły pewne obietnice od organizatorów. W kolejnych edycjach będą mogli wziąć udział również uczniowie szkół średnich.

Prezentacje uczestników oceniało jury w składzie: Katarzyna Marko z Nadleśnictwa Lubaczów, Iwona Buczko, dziennikarz TV Lubaczów przy Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Krystyna Juźwińska, kierownik działu artystycznego przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu, która podsumowała tegoroczne zmagania.

Nagrodę Grand Prix Recytator roku 2018 wywalczyła sobie Anna Kornaga utworem Stefanii Kołodziejskiej „Fotografuję się”.

Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie.

Alicja Magura
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe