Poniedziałek, 21.01.2019

Badania profilkatyczne dla kobiet

  • 13.06.2018, 22:45
  • Alicja Magura
Badania profilkatyczne dla kobiet
Fundacja SOS Życie zaprasza kobiety z powiatu lubaczowskiego na bezpłatne warsztaty i badania profilaktyczne!

Ośrodek Diagnostyczny Fundacji SOS Życie w Mielcu realizuje specjalny program badań profilaktyczny dla kobiet, a także warsztatów edukacyjnych dotyczących wczesnego wykrywania raka szyjki macicy i raka piersi. Projekt jest realizowany na terenie całego województwa podkarpackiego, w tym w powiecie lubaczowskim od 29 maja do 20 sierpnia. W dniu wczorajszym (11.06) cytomammobus zaparkował obok Miejskiego Domu Kultury i Starostwa Powiatowego w Lubaczowie i będzie tam aż do 30 czerwca. Łucja Bielec, prezes Fundacji SOS Życie w wywiadzie dla TV Lubaczów podkreślała ogromne zaangażowanie kobiet i władz lokalnych w działania profilaktyczne.

Badania realizowane są na najlepszym cyfrowym sprzęcie diagnostycznym do mammografii. W Polsce są tylko cztery cytomammobusy z cyfrowymi mammografami, a na Podkarpaciu jest to pierwsza i jedyna Przychodnia na kółkach, w której wykonuje się kompleksowe badania cytologiczne i mammograficzne wraz z dalszą diagnostyką do postawienia diagnozy włącznie. Jednostka mobilna jest integralną częścią referencyjnego Ośrodka Diagnostycznego Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie w Mielcu. Każda kobieta, u której zostanie zdiagnozowana choroba nie pozostaje sama z otrzymanym wynikiem – dodaje Łucja Bielec.

Wraz z badaniami cytologicznymi i mammograficznymi organizowane są również specjalistyczne warsztaty edukacyjne z indywidualną nauką samokontroli i samobadania w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi dla kobiet w wieku 50-67 lat oraz warsztaty dot. wczesnego wykrywania raka szyjki macicy w wieku 25-59 lat. Program realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014 – 2020 w ramach Działania 7.6, projekt: „Zdrowe i Aktywne Kobiety – ZAK – Profilaktyka raka piesi i raka szyjki macicy”.

Partnerami projektu ZAK są: SP ZOZ Szpital Powiatowy w Kolbuszowej wraz z podległymi jednostkami POZ oraz Ogólnopolska Federacja Amazonek.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu  ZAK dostępne są  na stronie internetowej Fundacji SOS Życie w Mielcu www.sos-zycie.pl, a także pod numerem tel. 17 – 582 40 60.

 

Harmonogram pobytu Cytomammobusu w powiecie lubaczowskim:

Horyniec Zdrój -  Obok Szkoły Podstawowej    1-8 czerwiec

Lubaczów -  Obok Domu Kultury    11 czerwiec- 30 czerwiec

Wielkie Oczy -  Obok Straży Pożarnej    2-5 lipiec

Stary Dzików - Obok Gminnego Ośrodka Kultury    6-11 lipiec

Oleszyce -  Obok Szkoły ul. Mickiewicza 1    12-17 lipiec

Narol - Obok GOK    18 lipiec do 3 sierpień

Cieszanów - Plac przed przedszkolem    6-20 sierpień

 

Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne: 17 - 582 40 60

Alicja Magura
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe