Poniedziałek, 21.01.2019

Patrz i słuchaj

  • 14.06.2018, 10:37 (aktualizacja 14.06.2018 11:02)
  • Małgorzata Kryk
Patrz i słuchaj
Władze Zamościa oraz mundurowi z zamojskiej Policji starają się przeciwdziałać wypadkom, do których dochodzi w okolicach oznakowanych przejść dla pieszych. Dlatego w tym celu dzisiaj (14.06) na ul. Szczebrzeskiej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu kręcony jest spot reklamowy pn. „Patrz i słuchaj”.

Spot skierowany jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego, ale głównie do pieszych, którzy przechodząc przez oznakowane przejścia nie zachowują należytej ostrożności. Statystyki policji wskazują, że co 5. ofiara śmiertelna wypadku w Polsce to pieszy. Do wielu wypadków z udziałem pieszych dochodzi często z ich winy. Okazuje się,że piesi, którzy wchodzą na przejście nie patrzą na nadjeżdżające pojazdy. Powodem zdarzeń drogowych coraz częściej są także telefony komórkowe ponieważ piesi przechodząc na drugą stronę ulicy słuchają głośnej muzyki czy piszą SMS-y. Inscenizacja spotu reklamowego ma zapobiegać wypadkom i ma na celu uświadomić społeczeństwo jak dużym zagrożeniem jest nie zachowanie należytej ostrożności na przejściach dla pieszych, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu.
 

 

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe