Poniedziałek, 21.01.2019

Pomoc dla pogorzelców z Niemstowa

  • 14.06.2018, 14:23 (aktualizacja 15.06.2018 05:52)
  • Alicja Magura
Pomoc dla pogorzelców z Niemstowa Joanna Matys
W miejscowości Niemstów leżącej w gminie Cieszanów doszło (09.06) do pożaru domu mieszkalnego, w skutek czego 5-osobowa rodzina została bez dachu nad głową.

Walka z żywiołem niszczącym mienie nie jest łatwą sprawą. Strażacy podczas takich akcji robią wszystko, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Jednak czasami bywa tak, że doświadczenie, siła ludzka i chęć działania w takich okolicznościach przegrywają. Niestety tak było 9 czerwca w Niemstowie, gdzie spalił się dom państwa Joanny i Tomasza Matysów. Mimo interwencji straży pożarnej nie udało się go ocalić. Prawdopodobnie przyczyną pożaru była niesprawna instalacja elektryczna. Joanna Matys w rozmowie z Alicją Magurą przybliżyła okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

W trakcie pożaru spłonął cały dorobek życia Państwa Matysów. To co udało się uratować nie nadaję się do użytkowania – podkreśla pani Joanna.

Po pożarze z pomocą ruszyli najbliżsi. Siostra poszkodowanej zapewniła rodzinie tymczasowe schronienie we własnym domu, a bliscy zajęli się uprzątnięciem pogorzeliska. Ogromnym wsparciem dla rodziny są również mieszkańcy wsi oraz inni ludzie dobrej woli, którzy dzielą się tym co mają.

Pomoc jest jak najbardziej potrzebna zarówno ta finansowa jak i materialna.

W pomoc dla Państwa Matysów włączył się Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Środki finansowe można wpłacać na konto bankowe :

PKO BP:  61 1020 5356 0000 1802 0173 6941 z dopiskiem „dla Matysów z Niemstowa”.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z poszkodowaną Joanną Matys.

Alicja Magura

Zdjęcia (18)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe