Poniedziałek, 21.01.2019

Nowi lektorzy w rejonie biłgorajskim

  • 15.06.2018, 23:12 (aktualizacja 19.06.2018 07:34)
  • Joanna Ferens
Nowi lektorzy w rejonie biłgorajskim
74 nowych ministrantów rejonu biłgorajskiego przyjęło (15.06) błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora. Uroczystość odbyła się w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Eucharystii przewodniczył ks. dziekan Witold Batycki, który włączył ministrantów do grona lektorów oraz przekazał im krzyże lektorskie na znak pełnienia funkcji, do której przygotował ich 8-miesięczny kurs.

Ks. Batycki gratulował nowym lektorom oraz życzył im wytrwałości na drodze do świętości:

Wydarzenie podsumował duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza rejonu biłgorajskiego, ks. Adrian Borowski:

Ks. Borowski dodaje, iż kurs lektorski oraz uroczystość ustanowienia lektorów ma ogromną wartość dla tych kilkudziesięciu młodych ludzi:

Przedstawiciele lektorów podzielili się swoimi refleksjami z uroczystości oraz wyjaśniali,  jakie znaczenie ma w ich życiu bycie lektorem:

Lektorzy podziękowali również ks. Witoldowi Batyckiemu, ks. Adrianowi Borowskiemu oraz wszystkim kapłanom, którzy licznie przybyli, aby modlić się w ich intencji. Uroczystość zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

Joanna Ferens

Zdjęcia (76)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe