Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama HOSPICJUM SANTA GALLA 1,5%

Leśne potyczki rozstrzygnięte

Ile igieł na krótkopędach posiada sosna zwyczajna? Jak nazywa się największy gatunek gołębia bytującego w lasach mieszanych i liściastych? Jak nazywa się najpospolitszy dzięcioł zamieszkujący nasze lasy szczególnie stare, liściaste i mieszane?
Leśne potyczki rozstrzygnięte

Autor: Alicja Magura

To tylko niewielka cześć ilości pytań, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie  szkół podstawowych i gimnazjalnych z  powiatu lubaczowskiego w ramach Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”. Tegoroczna, druga edycja konkursu odbyła się 15 czerwca na hali MOSiRu w Lubaczowie przy Szkole Podstawowej nr 2 i przybrała inną formę niż ubiegłoroczne zmagania. Szczegóły zdradziła Katarzyna Pelc-Antonik, dyrektor MBP w Lubaczowie, która była współorganizatorem wydarzenia.

POSŁUCHAJ

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szeroką wiedzą przyrodniczą z różnych dziedzin, o których mówiła Katarzyna Marko z Nadleśnictwa Lubaczów.

POSŁUCHAJ

W piątkowym turnieju nie poszczęściło się ubiegłorocznym zwycięzcom, czyli uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, z którymi rozmawiała Alicja Magura.

POSŁUCHAJ

Wśród 9 startujących szkół najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa z Cewkowa. Mistrzowie Wiedzy Leśnej również podkreślali, że ten konkurs nie należał do najłatwiejszych.

POSŁUCHAJ

Konkurs miał na celu zachęcanie do zdobywania i poszerzania wiedzy leśnej, doskonalenie umiejętności rozpoznawania krajowych gatunków roślin, zwierząt oraz runa leśnego, kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań przyrodniczych i postaw proekologicznych, integrację uczniów i wymianę doświadczeń między szkołami w zakresie edukacji leśnej.

Organizatorami wydarzenia byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie oraz Nadleśnictwo Lubaczów.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze