Środa, 20.02.2019

XIX Jarmark Galicyjski-Smaki Roztocza

  • 9.07.2018, 12:05 (aktualizacja 10.07.2018 11:19)
  • Alicja Magura
XIX Jarmark Galicyjski-Smaki Roztocza
Wszystkich miłośników tradycji, kultury, smacznej kuchni oraz wspaniałej muzyki zapraszamy do Narola, gdzie w dniach od 12-15 lipca odbywać się będzie „Jarmark Galicyjski-Smaki Roztocza”.

Czterodniowa impreza, łączącą dawną wielokulturowość, tradycyjną sztukę rzemiosła i kuchni kresowej z szeregiem współczesnych przedsięwzięć artystycznych o międzynarodowym zasięgu organizowana jest już XIX raz. Każdy kto w dniach od 12 do 15 lipca odwiedzi to niewielkie miasteczko położone na obrzeżach Podkarpacia, nie będzie z pewnością żałował.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Tegoroczna edycja obfituje w szereg ciekawych i imponujących wydarzeń. Już w najbliższy czwartek (12.07) odbędzie się premiera spektaklu przygotowanego przez Teatr Amatorski FLORIANUM, która zainauguruje XIX edycję Jarmarku Galicyjskiego.

Następnego dnia, czyli w piątek (13.07) organizatorzy zapraszają wszystkich tych, którzy w kuchni cenią sobie dary lasu na konferencję pt. „Dobrodziejstwa Polskich Lasów”, nawiązującą do ogólnopolskiego programu „Dobre z Lasu”.

Mówi Marlena Wiciejowska, dyrektor GOK w Narolu:

W sobotę (14.07) odbędzie się prestiżowy konkurs, wpisujący się w Kulinarny Puchar Polski, pn. „Galicyjskie Smaki Wczoraj, Dziś i Jutro”, po nim kolejny pn. „Polskie Smaki Kniei” - skierowany do firm przetwarzających surowce pochodzące z lasu. Następny będzie miał rangę ponadregionalną i przeznaczony będzie dla reprezentacji Kół Łowieckich pn. „Smaki Roztocza”. Swoje zdolności w konkurencji pn. „Spod Galicyjskiej Strzechy” będą mogły zaprezentować również Koła Gospodyń Wiejskich. Wszystkie konkursy będą bazować na produktach pochodzących z lasu.

Organizatorzy zapraszają również do udziału w warsztatach ginących zawodów:

Będzie na pewno smacznie. Nie zabraknie też dobrej muzyki. W sobotę na narolskiej scenie wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca VAGONAR ze Słowacji, THE HARPAGANS, DZIKIE JABŁKA, no i gwiazda wieczoru:

Zwieńczeniem całego Jarmarku Galicyjskiego będzie niedzielna (15.07) rodzinna feta na stadionie sportowym. Tam również odbędzie się turniej piłki nożnej „O Puchar lata 2018”. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły i jako gwiazda wieczoru zaprezentuje się Zespół BLAYZERS. Sobotnią i niedzielną noc zwieńczy dyskoteka pod gwiazdami.

Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach.

 

 

Alicja Magura

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe