Środa, 20.02.2019

Letnia Szkoła Samorządności

  • 11.07.2018, 15:06 (aktualizacja 11.07.2018 15:13)
  • Anna Niderla-Kudach
Letnia Szkoła Samorządności
Samorządowcy z Ukrainy czerpią z doświadczeń polskich sąsiadów.

Szefowie gmin, deputowani rad gminnych i miejskich, społecznicy, aktywiści, dziennikarze z Ukrainy (w sumie ok. 30 osób) odwiedzili Zamość (11.07) w ramach Letniej Szkoły Samorządności. Szkolenie organizuje Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Fundacja im. Friedricha Naumanna na Ukrainie i Żółkiewska Rada Miejska. O wizycie gości z Ukrainy informuje Krzysztof Rusztyn, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego UM Zamość.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Przybyli do Zamościa społecznicy spotkali się z prezydentem miasta i pytali o nurtujące ich kwestie.

Szkolenie odbywa się w formie szkoły letniej. Chodzi w nim o wymianę doświadczeń w zarządzaniu społecznościami i świadczeniu usług komunalnych. Goście z Ukrainy powiedzieli nam, czego oczekiwali po tej wizycie?

Samorządowcy i społecznicy z Ukrainy pytali również o kwestie społeczne. Na zadawane pytana odpowiadali prezydent miasta, Andrzej Wnuk oraz dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego UM Zamość, Krzysztof Rusztyn.

Podczas pobytu w Zamościu goście z Ukrainy odwiedzili także Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp.z o.o., Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Wizyta zostanie powtórzona jeszcze w sierpniu (1 i 15 sierpnia).

 

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe