Sobota, 16.02.2019

Fioretti w Zamościu

  • 12.07.2018, 10:33 (aktualizacja 12.07.2018 10:38)
  • Anna Niderla-Kudach
Fioretti w Zamościu
Jeden z pierwszych zespołów muzyki chrześcijańskiej w Polsce zagrał na rzecz odbudowy Kościoła OO. Franciszkanów.

Zespół Fioretti z Krakowa zagrał (11.07) na Rynku Wodnym w Zamościu na rzecz odbudowy kościoła oo. Franciszkanów. To wyraz wsparcia Franciszkanów, którzy od początku byli związani tą świątynią – mówi o. Andrzej Zalewski, gwardian i proboszcz w kościele OO. Franciszkanów :

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Podczas koncertu można było nabyć cegiełkę lub obraz (będący reprodukcją tych znajdujących się w świątyni) i w ten sposób wesprzeć odbudowę kościoła. Ojciec Zalewski przypomina, że każdy może mieć swój wkład w dzieło odbudowy jednej z najwybitniejszych budowli sakralnych XVII-wiecznej Polski:

Zespół Fioretti nie tylko zagrał i zaśpiewał, porywając do śpiewu i tańca zamojską publiczność, ale także zwiedził odnawianą świątynię. Mówi brat Wojciech:

Postępy prac odbudowy kościoła OO. Franciszkanów można śledzić na stronie: www.dzieloodbudowy.pl, a już wkrótce na naszej antenie rozmowa z Zespołem Fioretti z Krakowa.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (21)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe